Teknoloji

Sübyancılar Yapay Zekaya Bulaşıyor: Ünlülerin Görselleri “Çocuklaştırılıyor”

Yapay zeka son zamanlarda hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Yapay zeka odaklı teknolojiler, çoğu zaman Her ne kadar son kullanıcıya fayda sağlamak amacıyla kullanılsa da kötü niyetli gruplar bu teknolojileri kendi amaçları doğrultusunda kullanmaktan çekinmiyorlar. Son haberler şaşırtıcının da ötesinde, kelimenin tam anlamıyla iğrenç!

Merkezi İngiltere’de olmasına rağmen internet üzerinden araştırmalar yapan ve küresel çapta hizmet veren Internet Watch Foundation’ın gerçekleştirdiği yeni bir çalışma, yapay zekanın pedofili bireyler tarafından Kullanılmaya başlandığı ortaya çıktı. Araştırmalara göre pedofililer Ünlü isimlerin görsellerini yapay zekayla “çocuklaştırıyorlar” . Araştırmacılar bu görüntülerin dark web üzerinden sunulduğunu belirledi.

Yapay zekayla oluşturulan sahte görüntüler şimdiden binlerce kişi tarafından hatırlanıyor!

Internet Watch Foundation’ın yürüttüğü araştırmada tek bir dark web sitesinde paylaşılan görsellere ulaşıldı. Fakat araştırmacılar korkunç bir sonuçla Onlar bir araya geldi. Öyle ki tek bir sitede bile binlerce paylaşım vardı. Elde ettikleri görüntüler hakkında da bilgi veren araştırmacılar, 9-10 yaşlarında istismara uğrayan çocuk imajına odaklandı. 500’den fazla Görselin elde edildiğini belirttiler. 7 – 10 yaş grubundaki görsel sayısı 1.500 civarıydı . 143 sahte görselde 3-6 yaş grubu hedef alındı. Görsellerin son derece gerçekçi olduğu da dipnot olarak belirtildi.

Pedofili suçtur: Kirli ellerinizi çocuklarımızın üzerinden çekin!

Bu tür durumların açıkça belirtilmesi gerekir. korunmak çok zor . Eğer ebeveynseniz ve çocuğunuzun bu tür şeylere alet olmasını istemiyorsanız yapabileceğiniz tek şey: görselleri paylaşmıyorum . Nihayet; Pedofilinin bir hata olduğunu ve bunun Türk Ceza Kanunu’nun 6. maddesinde açıkça belirtildiğini hatırlatalım. Kirli ellerinizi çocuklarımızın üzerinden çekin!

duzkoy-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu