Ekonomi

Moody’s kripto para borsası Coinbase’in görünümünü düşürdü

YENİ Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) dava açtığı Coinbase’in görünümünü negatife çevirdiğini bildirdi.

Moody’s tarafından yapılan açıklamada Coinbase’in görünümünün durağandan negatife çevrildiği belirtilirken, söz konusu not eyleminin SEC tarafından şirkete yönelik çeşitli suçlamaların ardından geldiğine dikkat çekildi.

Açıklamada, Coinbase’in görünümündeki değişikliğin, SEC’in suçlamalarının şirketin iş modeli ve nakit akışı üzerindeki etkisinin belirsizliğini yansıttığı vurgulandı.

Coinbase’in karşılaşabileceği olası düzenleyici önlemlerin etkisi, şirketin makul iş ve faaliyetleri üzerinde olumsuz sonuçlar doğurabilir ve bu konuların analizinin zamanlaması ve finansal sonuçları bilinmemektedir.

Haftanın başlarında SEC, kripto para borsası Binance’e dava açtığını ve Salı günü Coinbase’e çeşitli menkul kıymetler yasası ihlalleri nedeniyle dava açtığını bildirdi.

Kripto para borsası Coinbase, Mart ayında SEC’den kendilerine dava açma planlarını içeren bir “Wells bildirimi” aldığını duyurdu. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, yasalara uygun hareket ettiklerini ve gerçeklere güvendiklerini vurguladı ve mahkemeye çıkma fırsatını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu