Teknoloji

iPhone 15’in çıkış tarihi kesin olarak geldi!

Telefonunuzu yükseltmek için iPhone 15’i bekliyorsanız, yalnızca birkaç hafta daha beklemeniz gerekiyor gibi görünüyor. Bloomberg muhabiri Mark Gurman, en son Power On haber bülteninde bu yılki etkinliğin “12 Eylül veya 13 Eylül’de”yapacağını söylüyor.

Bu duyuru, Apple’ın geleneksel duyuru takvimi ile uyumludur ve ayrıca 9to5Mac’in bir parçasıdır. “Mobil operatörler, büyük bir akıllı telefon duyurusu nedeniyle çalışanlarından 13 Eylül’de izin almamalarını istedi”Son zamanlarda yayınlanan bir raporla uyumlu olduğu da belirtildi.

12 VEYA 13 EYLÜL TARİHLERİNDE AÇIKLANABİLİR!

Apple, tipik sürüm programına bağlı kalırsa, 12 veya 13 Eylül’de (Salı veya Çarşamba) yapılacak bir duyuru, 15 Eylül’de başlayan cihaz için ön siparişlere ve 22 Eylül’de piyasaya sürülen telefona yol açacaktır. Apple’ın şu an rastgele herhangi bir duyuru yapmadığı belirtiliyor.

Yeni nesil iPhone’dan neler bekleyebileceğimiz hakkında çok şey duyduk. Bu yıl, çoğu yıl olduğu gibi, telefon muhtemelen yükseltilmiş bir işlemcinin yanı sıra geliştirilmiş bir kameraya sahip olacak.

DAHA İNCE ÇERÇEVE İLE GELİR

Ayrıca iPhone 15’in her sürümünde çentik yerine Dynamic Island, daha küçük çerçeve ve Apple’ın Lightning şarj cihazı yerine USB-C ile şarj olması bekleniyor.

iPhone 15’in, cihazın güncellenen özelliklerinin maliyetini dengelemeye yardımcı olmak için lansman sırasında önceki modellerden daha değerli olduğu da söyleniyor.

KAYNAK: HABER7

savsatajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu